Edit Content

Strony internetowe

Wykonujemy strony www, portale oraz sklepy internetowe w najnowszych technologiach

Reklama w Social Mediach

Wykonujemy strony www, portale oraz sklepy internetowe w najnowszych technologiach.

Reklama w Google

Zajmiemy się promocją Twojej strony w wyszukiwarce - tak aby klienci trafiali prosto do Ciebie

Idetyfikacja wizualana

Logo, wizytówki, ulotki, papier firmowy, gadżety reklamowe Zaprojektujemy wszystko.

Shocked senior man sitting with laptop on knees and holding eyeglasses

Dostosowanie witryny do zasad WCAG (Web Content Accessibility Guidelines) nie powinno być postrzegane jako zwykły obowiązek etyczny, ale raczej obowiązek, który zapewnia dostępność i łatwość użytkowania witryny. Poniżej znajduje się kilka praktycznych wskazówek, które pomogą upewnić się, że Twoja witryna spełnia wytyczne WCAG.

Kluczowe dla dostępności jest poprawianie i stosowanie znaczników semantycznych. Upewnij się, że używasz odpowiednich elementów HTML, takich jak <h1>-<h6> dla nagłówków, a także odpowiednich atrybutów (np. alt dla obrazów).

Umożliwienie użytkownikom ze słabym wzrokiem lub daltonistami poruszania się po witrynie można osiągnąć, zwracając uwagę na kontrast kolorów. Zapewnienie wystarczającego kontrastu tekstu i tła ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia tego celu. Zdecydowanie zaleca się sprawdzenie, czy kontrast jest zgodny z wymaganiami WCAG.

Na swojej stronie internetowej pamiętaj o umieszczeniu alternatywnego tekstu dla każdego obrazu, znanego również jako atrybut „alt”. Ten tekst powinien zawierać opis zawartości obrazu lub jego zamierzonej funkcji, z korzyścią dla osób niedowidzących lub korzystających z czytników ekranu. W ten sposób wszyscy użytkownicy uzyskają dostęp do takiego samego zrozumienia materiału graficznego strony.

Hierarchizacja treści na stronie internetowej to podstawa. Logiczna struktura menu wraz z łatwą do zrozumienia nawigacją jest niezbędna. Należy również udostępnić skróty klawiaturowe dla osób, które mają problemy z obsługą myszy.

Zapewnij obsługę czytników ekranu, odpowiednio oznaczając ważne informacje i unikając używania informacji wizualnych, takich jak czysty kolor. Ważne jest również zagwarantowanie przejrzystej struktury strony, aby zapewnić zrozumienie dla wszystkich użytkowników.


Używanie klawiatury do uzyskiwania dostępu do formularzy ma kluczowe znaczenie, więc upewnij się, że jest to możliwe i nie zapomnij dołączyć przejrzystych etykiet i łatwo przyswajalnych komunikatów o błędach.

Poprawa dostępności witryny wymaga przeprowadzenia testów za pomocą narzędzi, takich jak narzędzia do sprawdzania ułatwień dostępu, czytniki ekranu i narzędzia do sprawdzania kontrastu kolorów. Po zidentyfikowaniu problemów możesz podjąć niezbędne kroki, aby je naprawić.

Rozszerzenie zasięgu swojej witryny, aby obejmowała różne grupy użytkowników i bycie odpowiedzialnym społecznie, można osiągnąć, dostosowując się do WCAG. Nie zapominaj jednak, że proces ten musi być stale monitorowany i aktualizowany, aby nadążyć za zmianami na stronie.

Ostatnie wpisy

Scroll to Top